Vítejte na mém blogu...

Pokud Vás můj web zaujal nebo Vám dobře slouží, můžete jej podpořit částkou 150,- na rozvoj konstrukcí, provoz webu a získat plný přístup k článkům. Pokud jste mně finančně podpořili, vyčkejte, prosím, na změnu vašich přístupových práv (maximálně do druhého dne - změnu nedělá robot, ale já :-) - vždy Vám v e-mailu poděkuji a potvrdím přístup. Konstrukce není povoleno bez mého souhlasu přejímat na jiné stránky nebo komerční využití. Je povoleno se pouze odkazovat na tento web a danou konstrukci. Pro více informací mne stačí kontaktovat. Zároveň nepřebírám jakoukoliv odpovědnost za chování zařízení a případné škody způsobené použitím těchto zařízení, ať by byly jakéhokoli rozsahu. Zařízení jsou určena pouze k užití pro vlastní potřebu. V konstrukcích je použit většinou program (program procesoru), na který se vztahují autorská práva. Jakýkoli prodej není bez mého souhlasu možný. Web používá cookies, pokud s tím nesouhlasíte opusťte prosím můj web.

Pro prohlížení (nebo stahování) příloh článků se musíte přihlásit, nebo se nejprve zaregistrovat. Zpracování osobních údajů GDPR. Seznam dárců.

Arduino - zdroj 12-9-5-3.3V s kapacitním ovládáním a 5x výstupem

Pro ovládání a napájení exponátů na nástěnce jsem potřeboval zdroj 12V, 9V, 5V, 3.3V. Pro ovládání exponátů slouží kapacitní snímače (5ks), které snímají dotek přes sklo (plast, sklo, porcelán, dřevo atd... cca 5mm silné). Pro zdroj jsou použity integrované obvody: LD1117V-3,3V a LD1117V-5V (max 800mA) - pouzdro TO-220 pro 5 a 3,3V. Pro 9V je použit LM2940-9V (1A) - pouzdro TO-220. Kapacitní snímání je tvořeno pomocí procesoru ATmega 328P (Arduino UNO). Při vyhodnocení doteku se sepne výstup FET tranzistoru kolektor-emitor (řízení exponátů). Přívod je řešen spínaným zdrojem 230V/12V. Nastavení času sepnutí výstupů a hranice sepnutí výstupu s ohledem na dotek lze pohodlně nastavit pomocí sériové linky rx,tx (rychlost 115 200Bd) a přehledného menu. Parametr doba a úroveň je uložen v paměti eeprom. Tato konstrukce vychází z tohoto zapojení, ale namísto drahého obvodu 2x AD7150 je použit procesor ATmega 328 za pár korun. Tranzistory BC547 jsou nahrazeny tranzistory FET IRF520 pro spínání napájení exponátů "napřímo".

Číst dál...

Arduino - deska FET spínačů

Pro jednu konstrukci jsem potřeboval vyrobit desku FET spínačů pro spínání el. magnetických ventilů 12V/5A. Deska obsahuje 9ks FET spínačů IRF540 a je opticky oddělena od výstupní části (CPU) pomocí optočlenů. Toto zapojení můžeme použít i pro tento zahradní zalévač (pokud potřebujeme spínat ventily na 12-24V namísto 230V ventilů. Z desky zalévače z obvodu 74HC595 napojíme jeho výstupy na tuto desku FET...)

Číst dál...

Arduino TFT - air automat for car

Byl jsem osloven na zajímavý projekt " nastavení výšky automobilu ovládané vzduchem..."

 DSC 0046

Číst dál...

 logo  logo logo logo logo logo