Je to neskutečné, jak dnes nic nevydrží. Je to proto, že obsahují "kurvítko" (to není vulgární slovo, ale terminus technicus).
Kurvítko, jak jsem již zmínil, není vulgární výraz, ale terminus technicus vycházející z anglického slova Curve, což není, jak by si možná průměrný Čech mohl myslet, označení pro lehkou děvu, ale v překladu prostě zakřivení, záhyb, ohyb, případně zatáčka a další. V přeneseném slova smyslu pak jde o zakřivení, lépe pokřivení funkce dané komponenty mající vliv na funkčnost produktu jako celku. Kurvítka také pokřivují ekonomiku, neboť vytváří umělou poptávku po produktech, která by bez kurvítka nevznikla, protože by se produkt předčasně neporouchal.
Jedná se o stavebnici pro zš - dvoutranzistorový blikač s tranzistory v zapojení AKO (astabilní klopný obvod). Zařízení je napájeno baterií 3V a je určeno pro děti jako "hračka" a první seznámení s elektronikou...
Popisované zařízení slouží všude tam, kde chceme světelným blikáním upozornit na nějaký děj, například v železničním modelářství (železniční přejezd), jako výstražné světlo na jízdní kolo, jako poutač... Rychlost spínání je dána hodnotou kondenzátorů C1 a C2 (případně hodnotou rezistorů). Zapojení neskrývá žádné záludnosti a při pečlivé práci je funkční na první zapojení. Toto zapojení je zjednodušenou verzí tohoto mého blikače.
Číst dál...SimpleMaus je levný přídavný ovladač pro ovládání lokomotiv v systému ROCO nebo LENZ (například rozšíření ovladače „LokMaus2, nebo Multimaus“ o další ovladač.)
Možnosti ovládání: - ovládání lokomotiv na adresách 1 - 99, - možnost zapínat/vypínat světla lokomotiv, ovládání F0, F1 funkcí, - regulace otáček rychlosti potenciometrem a změna směru jízdy tlačítkem, - výběr 14, 28, 128 stupňové regulace rychlosti, - tlačítko pro nouzové zastavení kolejiště (Emergency Stop), - připojení na XpressNet bus, volba adresy zařízení 1 až 31, - možnost zkalibrování potenciometru rychlosti.