Vymazat

Přihlášením na webovou stránku www.pihrt.com souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů (souhlasíte s tím, že tato webová stránka uchovává vaše informace.)

ESP32 multisnímač HW1.1 pro OpenSprinkler systém

Co umí nová deska HW1.1?

  • 2 relátka (pro spínání pulsních ventilů - jedno relé otevře, druhé zavře) s indikací sepnutí LED
  • LED pro indikaci 3,3V
  • 2 tlačítka pro ruční spínání relé (namísto jednoho tlačítka AP)
  • Opravu chyby s náhodným spínáním relé (1 KOhm rezistor v gate FET tranzistoru)
  • posunuté pájecí body pro tlumivku směrem ven pro lepší pájení
Číst dál...

NE555 jako MKO prodloužení pulsů měřiče průtoku

Z měřiče průtoku YF-S201C, který je napájený z 5V a 0V je výstupem obdélníkové napětí - průběh (0V/5V) s frekvencí dle otáček - tedy čím větší průtok, tím větší otáčky. Snímač (měřič průtoku) má v sobě Hallovu sondu. Pokud potřebujeme k měřiči připojit například přímo relé, máme problém. Ne vždy musí zařízení obsahovat procesor a lze provést požadavek na určitou funkci (spínání relé) i pomocí hotového integrovaného obvodu (například NE555.)

Číst dál...

NE556 - policejní stroboblikač SMD

Dětských hraček není nikdy dost :-) a proto přikládám oprášené schéma blikače v zapojení SMD. Srdcem blikače je dvojitý časovač NE556, kde jedna polovina obvodu pracuje na vyšší frekvenci a druhá polovina obvodu časovače pracuje na nižší frekvenci. Mezi výstupy obou časovačů jsou zapojeny LED diody rudé a modré barvy. Zapojení pracuje na první pokus a je ho možné použít například jako výstražné světlo na kolo, do dětských modelů a nebo jako dárek pro radost...

Číst dál...

 logo  logo logo logo logo logo