Pozor - nebezpečí úrazu

pidi mix

Šikovné samolepky pro nalepení k mixu... Všude narazíte na nenechavce, šikulu a kutila "jé hele kabel copak asi dělá.."

tisk mix

tisk mix2 

Modul DC-DC zdroje s LM2574N-5

Potřeboval jsem snížit napětí ze zdroje 35V na napájení procesoru 5V. Myslím, že doba LM7805 je pryč (teplo, nutnost chladiče, velký rozdíl Uvst a Uvýst pro funkci, menší účinnost při velké zátěži) a raději vyzkouším spínaný stabilizátor (i když se peníze za dražší obvod nevrátí je lepší účinnost a ochrana proti zkratům)...

Číst dál...

Pájecí stanice CT Brand 858 - reverse engineering

Tato stanice se v obchodech prodává za cenu něco okolo 9000,-. Po dvou letech používání těchto stanic (používání 20 kusů) se začal projevovat problém za problémem - inu "kurvítko" se ukáže vždy až po záruční době.

Číst dál...

Srdce SMD s 12 LED a ATtiny85

Jako další hračku pro kroužek elektroniky jsem si připravil SMD srdce s 12 LED. Celé zařízení je napájeno z baterie CR2032 (knoflík) a je řízeno procesorem ATtiny85 (DIL 8 vývodů verze 1) nebo ATtiny85 SO8 (SMD pouzdro verze 2) . Pomocí tlačítka lze navolit jeden z 5 režimů blikání (efektů). Zařízení v režimu vypnuto je uspáno (sleep) a po cca 1 vteřině se probouzí a zjišťuje zda je stisknuto tlačítko (byl navolen nějaký režim, pokud nebyl zase cpu usne). Tento způsob šetří životnost baterie.

Číst dál...

 logo  logo logo logo logo logo