Hitech mikrofon

Fotografie0595mini

 

Pří ozvučení jedné nejmenované kapely jsem narazil na tento skvostný kousek mikrofonu ... Aneb bída dorazila i mezi zvukaře (na co všechno se dá snímat kapela).

Zavlažování zahrady - MQTT server na Synology DS218 Play

Pro moje zavlažování zahrady (a jiné projekty) jsem potřeboval vytvořit MQTT server. Používám síťové uložiště Synology NAS DS218 Play, které je v provozu 24 hodin/ 7 dní v týdnu. Rozhodl jsem se pro použití MQTT serveru na tomto NASu. Ano mohl bych použít i například Raspberry Pi (a na něm spustit MQTT server), ale je to další zbytečná krabička (proč nevyužít stále běžící NAS uložiště).

Číst dál...

Ovladač SimpleMaus

SimpleMaus je levný přídavný ovladač pro ovládání lokomotiv  v systému ROCO nebo LENZ (například rozšíření ovladače „LokMaus2, nebo Multimaus“ o další ovladač.)

Možnosti ovládání: -  ovládání lokomotiv na adresách 1 - 99, -  možnost zapínat/vypínat světla lokomotiv, ovládání  F0, F1 funkcí, -  regulace otáček rychlosti potenciometrem a změna směru jízdy tlačítkem, -  výběr 14, 28, 128 stupňové regulace rychlosti, -  tlačítko pro nouzové zastavení kolejiště (Emergency Stop), -  připojení na XpressNet bus, volba adresy zařízení 1 až 31, -  možnost zkalibrování potenciometru rychlosti.


Číst dál...

NE555 jako MKO prodloužení pulsů měřiče průtoku

Z měřiče průtoku YF-S201C, který je napájený z 5V a 0V je výstupem obdélníkové napětí - průběh (0V/5V) s frekvencí dle otáček - tedy čím větší průtok, tím větší otáčky. Snímač (měřič průtoku) má v sobě Hallovu sondu. Pokud potřebujeme k měřiči připojit například přímo relé, máme problém. Ne vždy musí zařízení obsahovat procesor a lze provést požadavek na určitou funkci (spínání relé) i pomocí hotového integrovaného obvodu (například NE555.)

Číst dál...

 logo  logo logo logo logo logo