Nastavení záznamu IP kamer AVTECH na microSD při detekci pohybu

(platí pro všechny modely IP kamer AVTECH s microSD kartou a I/O vývodem)
IP kamery AVTECH defaultně neumí nahrávat na interní vloženou microSD kartu při detekci pohybu v obraze s ohledem na funkci Push Video, která vyžaduje přesné označení alarmu. Detekce pohybu není relevantní, protože k vyvolání alarmu stačí změna světelných podmínek na snímacím čipu. IP kamery nahrávají na microSD kartu pouze na základě:
a) Externího I/O kontaktu
- alarm IN (vstup)
b) Interního PIR čidla
- týká se části vnitřních kamer, které PIR senzor mají

 Schéma zapojení pro umožnění nahrávání na interní SD kartu

schema

Plošný spoj

deska top

Toto zapojení by šlo samozřejmě nahradit relátkem na 5V-DC (cívka připojena na EXT-OUT a GND) a spínacím kontaktem relátka (kontakt připojen na EXT-IN a GND), ale cena relátka je mnohanásobně větší, než cena rezistoru, LED diody a tranzistoru.

Dle www.gme.cz celkem do 6,- Kč (za tuto cenu seženeme relátko na 5V stěží, navíc nám bude relé cvakat...)

Bipolární tranzistor BC547A TO92
kód: 210-025
cena: 1,40 Kč

RU 1K 0207 0,25W 5%
kód: 119-043
cena: 2,50 Kč

LED 3MM RED 2/35° 2MA
kód: 511-201
cena: 2,20 Kč

celkem: 6,- Kč

Nastavení kamery

1

2

Po tomto nastavení bude fungovat nahrávání na interní SD kartu při detekci pohybu v obraze, nebo detekci PIR čidla (pokud kamera čidlo má). Při pohybu (aktivaci výstupu EXT-OUT) bude svítit LED dioda v bázi tranzistoru (slouží jako kontrola).

Upozornění:

pokud propojíte na kameře EXT-OUT s vodičem EXT-IN přímo, nebude to fungovat! -> je potřeba použít relátko, nebo výše uvedený obvod.

Foto mé použité kamery a pohled na vodiče (ALARM-IN, ALARM-OUT = EXT-IN, EXT-OUT)

cam AVM542

cam AVM542-2

Arduino UNO - Merkur Lift

Pro soutěž jsem (elektronika) s kolegou (mechanika) připravil ze stavebnice Merkur 8 funkční model výtahu. Výtah obsahuje 4 podlaží - 4 přivolávače (tlačítka), koncový spínač (v posledním 4. P) a snímač pulsů (otáčení hřídele navijáku). Veškeré ovládání a snímače jsou na bázi Merkuru. Elektrickou část konstrukce tvoří procesor ATmega 328 (Arduino UNO) umístěný spolu s ostatními díly na jednostranném plošném spoji. Tato konstrukce nemůže samozřejmě konkurovat "dospělému" výtahu (musela by se doplnit spousta dalších čidel - hlavně spolehlivějších čidel...).

arduino uno vytah

Číst dál...

ATtiny 85 sněhulák

Dalším zapojením pro koužek elektroniky s mým oblíbeným obvodem ATtiny 85 je SMD-THT sněhulák. Obvod napájí baterie CR2032 3V. Procesor v režimu spánku periodicky po 2 vteřinách kontroluje zda je stisknuté tlačítko a případně spustí chod LED diod sněhuláka. Všechny diody jsou spínány v režimu tzv. Charlieplexingu a vždy svítí pouze jedna dioda (i když to pro oko vypadá, že svítí třeba diody 3).

Číst dál...

Moje Raspberry Pi - vzdálené přihlášení bez povoleného SSH a bez monitoru

Po čisté instalaci (nebo již stávajícího) operačního systému (Raspbianu) máme tyto možnosti, jak povolit vzdálený přístup (SSH)

a) povolení SSH na Raspberry Pi pomocí monitoru a klávesnice v nastavení "sudo raspi-config" -> musím být fyzicky u Raspberry a mít připojený monitor, klávesnici, myš

b) přímo v instalátoru nástroje "Raspberry Pi Imager", kde si zároveň nastavíme i heslo -> musím mít přístup k SD kartě Raspberry Pi

c) přihlásit se přes Windows a příkazový řádek (cmd a openSSH) -> pokud není SSH povolené a nemám fyzický přístup k Raspberry Pi (ale jsem na síti)

Číst dál...

 logo  logo logo logo logo logo