DVR AVTECH AVC760

avc7604-kanálový digitální videorekordér s real-time kompresí MPEG-4/MJPEG, ukládající záznamy z kamer v digitální kvalitě na harddisk umístěný uvnitř zařízení. Pomocí OSD menu v českém jazyce lze snadno provést kompletní nastavení rekordéru, prohlížet záznamy a provádět základní uživatelskou obsluhu. K videorekordéru se lze připojit přes ethernetové rozhraní. Po spojení je možné provádět: live sledování, přehrávání a zálohování. Zařízení je určeno pro náročné bezpečnostní aplikace a zabezpečovací systémy CCTV...


Vánoční osvětlení - LED krápník s efektem sněžení

Aneb jak jsem začal stavět vánoční osvětlení do exteriéru v podobě světelného krápníku / rampouchu, na kterém běhají LED diody a vytváří tak jedinečný efekt sněžení. Hodí se pro dekorování střech, říms, ale i vánočních stromů. Jedna z nejatraktivnějších venkovních světelných LED dekorací. Světelný řetěz do exteriéru s efektem sněžení v 25cm dlouhých PVC trubicích osazených 12ks LED diod, rozteč mezi trubicemi je 48 cm. Za sebou lze spojit neomezený počet těchto světelných řetězů (záleží na výkonu zdroje 230V/5V a průřezu vodičů v řetězu kvůli ztrátám). Srdcem efektu je procesor PIC16F628A v SMD provedení, dále 12 SMD rezistorů a 12 bílých LED diod. LED diody jsou řízeny PWM modulací (efekt dohasínání). Původní zapojení využívá procesor PIC 16F1827, který je bohužel u prodejců v ČR nedostupný.
led_copy

ESP32 big LED 10cm hodiny

Hodiny "big LED" 10cm mají osazené 4ks segmentovek SC40-18SRWA Kingbright. Jsou řízeny procesorem ESP32 a napájeny stejnosměrným zdrojem 12V. Hodiny lze programovat pomocí UARTu, nebo po nahrání verze FW-1.0 a vyšší i pomocí www stránky. Hodiny obsahují 3 tlačítka. Dvě pro umožnění přepnutí ESP32 do režimu "boot", kdy je možné přes UART nahrát kód. Třetí tlačítko v případě stisknutí na dobu delší než 2 vteřiny vyvolá AP manažera pro nastavení základních parametrů (Připojení k Wi-Fi síti a adresu NTP serveru). Hodiny po zapnutí napájecího napětí zobrazí na dobu 2 vteřiny na všech digitech číslo 8888 s efektem "fade-in". Toto slouží pouze pro kontrolu všech segmentů, zda jsou v pořádku. Následně se zobrazí na displeji stav "UIFI", kdy se hodiny snaží připojit k Wi-Fi síti. Po připojení se zobrazí text "ntP" pro načtení času z NTP serveru. Po úspěšném načtení se již zobrazuje aktuální přesný čas. V případě, že se nepodaří načíst data z NTP serveru, tak se zobrazí chyba "Err ntP" a následně dojde k restartu hodin. V případě, že se nedaří připojit k Wi-Fi síti, tak se připojení opakuje cca 20x a následně dojde k restartu hodin (po dobu pokusu o připojení k Wi-Fi běhá dokola celých hodin jeden segment).

Číst dál...

Moje WiFi ESP8266 - úvod

Protože se budu nějaký čas věnovat modulu Wi-Fi ESP8266 v různých zapojeních uvádím postup pro přidání podpory pro ESP čipy v Arduinu. Pro někoho je toto samozřejmost, ale když jsem začínal s deskou já šlo to pomalu... (než jsem se dopracoval k nahrání programu z Arduina do desky)

Číst dál...

 logo  logo logo logo logo logo